HTML چیست ؟

واژه HTML مخفف شده عبارت Hyper Text Markup Language است و به معنای زبان نشانه گذاری فوق متن می‌باشد. Html زبان استاندارد طراحی سایت است که برای تولید محتوا به شبکه دنیای وب به کار میرود. در آخر تمام کدهای صفحات را به کدهای HTML  عوض کرده و به وسیله مرورگر نشان داده می‌شوند باعث می شود که هیپ کدام از کدها از قبیل کدهای asp و pup  نمی توانند در مرورگرها شناخت پیدا کنند فقط کد قابل درک برای آنان HTML  می باشد.

درHTML قسمت های متفاوتی به وسیله مجزایی با اسم تگ از هم جدا شده که هر کدام دارای قابل استفاده و خصوصیت های انحصاری هستند. اين تگ‌ها به مرورگر اعلام می‌کنند که هر قسمت از صفحه، چه گونه عنصری است و بايد به چه صورت به چشم میاید

تعریف جالبی درباره html5

خصوصیت های  HTML

در يک صفحه HTML می‌توان گونه های عناصری از جمله عکس ، تیتر، جدول  و … را چید، که برای هر عنصر بايد از تگ‌های مخصوص آن به کار برد . صفحات HTML ساخته شده از کد‌هایی متنی‌ است، بنابراین که برای تیتر ، متن  و … کدهای HTML مختص به هر یک را باید نوشته شود و موتورهای جستجو وقتی با این کدها و تگ ها برخورد کنند، المنت‌های مربوط به آن را به چشم می آید.
HTML شامل مفهوم خاص خود را دارد که اثر عمیقی بر محتوا دارد مثلا برا ی تغییر فونت متن یه کلمه در HTML شناسایی می شود.

 

Html 5 چیست؟

در این مقاله تعریف جالبی درباره html5را ارائه بدهیم ، در واقع  Html5 یا زبان نشانه‌گذاری نسخه پنجمی زبان نوشتاری در طراحی وب سایت به حساب می آید که در سال 1997 طراحی شده است و نیز در دست توسعه‌ است. اهداف اصلی Html5 پشتیبانی از تازه ترین فناوری‌های چند رسانه‌ای است که خواندن آنها را آسانتر شود و همیشه به وسیله مرورگرهای وب ، سیستم عامل ها، ،تحلیل و تجزیه کننده‌ها و … قابل درک باشد Html5 همواره تلاش میکند تا HTML4، XHTML۱ و ۲HTML را نیز پشتیبانی کند .

تعریف جالبی درباره html5

چرا HTML5  بر HTML  ارجحیت دارد؟

1- در مرورگرهای اصلی از جمله Chrome ، Safari ، Firefox ، Opera ،  IE از Html5  پشتیبانی می کند
2- با استفاده از CSS3 عمل می کند و استفاده از W3C خصوصیت های زیادی به آن اضافه شده است
3- همواره درحال بهتر شدن و ایجاد استاندارد جدید است
4- انتخاب گسترده ای برای برنامه‌های قابل استفاده تلفن همراه کراس پلت فرم به حساب می آید.
5- مهارت ها و توانایی مدنظر انجام شده بر روی دستگاه‌های کم قدرت مانند گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها طراحی و ساخته شده است بنابراین از دستگاه های تلفن همراه نیز پشتیبانی میکند.
6-  فراگیرنده اجزای مدل‌های پردازش است تا راه اندازی سازگار بیشتری داشته باشد.
7- به راحتی میتوان در ویدیو ، متن ، صدا و عکس ها کدگذاری کرد
8- به علت وجود انعطاف بالا، برای طراحی سایت های مبتدا و منطقی مناسب است.
9- نشانه گذاری برای مدارک موجود بهبود، توسعه میکند.
10-  نشانه گذاری قابل استفاده را برای برنامه های پیشرفته وب معرفی میکند.

آشنایی بیشتر با بازی آنلاین

ویژگی های Html5 

ویژگی های html5 یکی از مهمترین تعریف جالبی درباره html5 است . در طراحی سایت توسط استانداردهای Html5، کاربران به راحتی و سریعتر اطلاعات پیدا میکند، زیرا Html5 موجب client-storage database و باعث امنیت اطلاعات می گردد.
کارکرد از Html5 برای طراحی سایت باعث می شود میان کاربران تعامل بیشتری پیدا کنند در زمان قدیم احتیاج به نرم افزارهای فلش و یا نوشتن کدهای جاوا این امر را امکان‎پذیر می‌کرد اما امروزی با استفاده از تگ‌هایی مانند «canvas» امکانات بیشتری در اختیار کاربران میگذارد.
طراحی صفحات وب و اجزای کدنویسی در Html5 به مفاهیمی نیاز دارد به طوری که استفاده از این تگ‌ها برای شناخته شده قسمت های مقاله ای در وب سایت مناسب است و موتورهای جستجو می‌توانند وب سایت‌هایی که با این کد طراحی‌ می‌شوند به شناسایی موتور های جستجو کمک میکنند که باعث بالا رفتن رتبه وب سایت شود
Html5 برای درست کردن فهرست ها، به علت وجود تگ‌های جدید ، عملکرد ارجحیت دارد. نیزبرای تنظیمات و مرتب کردن مینان تصاویر و متن ها در وب سایت می‌توان از تگ جدیدی به نام <figure> به کاربرد که موجود در این کد میباشد.
Html5 باعث برطرف کردن مشکلات ناشی از پخش کننده یا پلیر صوت و تصویر‌ می‌شود چون دو تگ جدید در ساختار خود ساخته شده که به مرورگر خبر میدهد  که فایل‌های صوتی یا تصویری در وب سایت موجود است و مرورگر یک پلیر یا پخش کننده ساده اما کاربردی را در کنار فایل‌های صوتی و تصویری نشان می‌دهد. و وجود داشتن 5html  در طراحی سایت باعث بی نیازی کاربران از نصب پلیرهای flash‌ می‌شود.

بازی های Html5 انرژی20

توجه کنید بازی های انرژی 20 با طراحی برنامه نویسی امروزی توسط زحمات فراوان برنامه نویس حرفه ای  HTML5 ساخته شده که با بهترین صدا و تصویری و سرعت بالا به شما کاربران عزیز ارائه می گردد در صورت شروع بازی در اینجا می توانید دسترسی داشته باشید و نیز شبکه اجتماعی ما را دنبال کنید امیدوارم لذت ببرید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست